To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.0.0 or greater is installed.

Sorularla Metabolik Cerrahi - 16. Bölüm

Metabolik Cerrahi operasyonundan sonra hastalar diyet yapmak zorunda mıdır?
Metabolik Cerrahi ameliyatı sonrası herhangi bir diyet yapmanız gerekmiyor. Ameliyatların doğası gereği beslenme alışkanlıklarınız kendiliğinden değişiyor. Ameliyat mekanik bir kısıtlamayla başarı sağlamak yerine hormonal bir düzenleme ile başarı sağladığından artık eskisi kadar acıkmıyor ve daha sağlıklı besleniyorsunuz. Detaylar videoda...

 DİĞER BÖLÜMLER  

METABOLİK CERRAHİ VAKFI

Vakfımızın en temel amaçlarından birisi Metabolik Cerrahi ve Obezite Cerrahisi arasındaki konfüzyonu gidermektir. Gerek halk, gerekse hekimler arasında var olan bu konfüzyon bazı cerrahi camialarında bazı talihsiz “bu ameliyat da şekeri düzeltir” ifadeleri ile yerini bulmaktadır.

Vakfımız aşağıda yer alan bilgiler doğrultusunda obezite ameliyatlarına ait uzun dönem sonuçların, komplikasyon oranlarının ve ilave tedavi gereksinimlerinin halkın da anlayabileceği bir dille ifade bulmasını görev kabul etmiştir.

Olası tedavilerin tüm detayları ile daha iyi anlaşılması hem sonuçların optimizasyonunu sağlayacak, hem de hasta – hekim- tedavi uyumunu güçlendirecektir.