To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.0.0 or greater is installed.

Sorularla Metabolik Cerrahi - 11. Bölüm

Metabolik Cerrahi güvenli bir operasyon mudur?
Dünyada çok az cerrahın gerçekleştirdiği metabolik cerrahi operasyonları ile ilgili akıllardaki en büyük soru bu ameliyatların güvenli olup olmadığı. Doç. Dr. Alper Çelik'in yayınladığı son veriler ameliyatın komplikasyon oranının %3,5 olduğunu gösteriyor. Deneyimli bir cerrahın elinde bu ameliyatlar safra kesesi ameliyatlarından bile güvenli. Detaylar videoda...

 DİĞER BÖLÜMLER  

METABOLİK CERRAHİ VAKFI

Vakfımızın en temel amaçlarından birisi Metabolik Cerrahi ve Obezite Cerrahisi arasındaki konfüzyonu gidermektir. Gerek halk, gerekse hekimler arasında var olan bu konfüzyon bazı cerrahi camialarında bazı talihsiz “bu ameliyat da şekeri düzeltir” ifadeleri ile yerini bulmaktadır.

Vakfımız aşağıda yer alan bilgiler doğrultusunda obezite ameliyatlarına ait uzun dönem sonuçların, komplikasyon oranlarının ve ilave tedavi gereksinimlerinin halkın da anlayabileceği bir dille ifade bulmasını görev kabul etmiştir.

Olası tedavilerin tüm detayları ile daha iyi anlaşılması hem sonuçların optimizasyonunu sağlayacak, hem de hasta – hekim- tedavi uyumunu güçlendirecektir.